Umetna inteligenca je ena od tehnologij, ki naj bi bistveno zaznamovale prihodnost. Med njimi postaja čedalje zanimivejši klepetalnik Chat GPT, ki menda lahko odgovori na vsa vprašanja.

Zadnji dogodek, ki je potekal v okviru Tedna vseživljenjskega učenja, smo organizirali v sodelovanju z Ljudsko univerzo Ravne. Tekom programa, ki ga je povezoval Peter Buhvald, sta profesorja Danijel Vidaković in David Ristič predstavila umetno inteligenco Chat GPT. Dijaki so pod mentorstvom profesorice Sergeje Gerdej v živo preizkusili njegovo znanje na primeru Prežihove novele Samorastniki.

Skupaj smo ugotovili, da umetna inteligenca zelo slabo pozna Prežihovega Voranca in da je za zdaj še vedno bolje uporabiti naravno inteligenco.

Petra Podstenšek, šolska koordinatorka projekta TVU 2023

(Visited 46 times, 1 visits today)