V petek, 19. maja, se lahko udeležite zanimive delavnice, ki jo organizira Inštitut Gajst. 

Prijavite se z vpisom v obrazec

“Vojne, mednarodni in notranji oboroženi konflikti so kompleksni pojavi. To še ne pomeni, da je razumevanje konfliktov pogojeno s poznavanjem analitičnih okvirov in teorij, ki so pogosto kompleksnejše od konfliktov samih. V delavnici si pri analizi poljubnih aktualnih in preteklih konfliktov pomagamo s Picassovo Guernico – eno najbolj znanih slik 20. stoletja. Udeleženci delavnice bodo s pomočjo umetniškega dela analizirali vojaške, medijske, civilne, humanitarne in diplomatske vidike aktualnih konfliktov. Poleg spoznavanja omenjenih vidikov konflikta, udeleženci na podlagi izbranega konflikta skupaj oblikujejo svojo abstrakcijo Picassove Guernice, ki predstavlja končni izdelek delavnice.

Obravnavali bomo vojno v Ukrajini.

Sporočilo za sodelujoče: V posamezni delavnici obravnavamo en aktualni konflikt.”

(Visited 80 times, 1 visits today)