StartUp-delavnice v okviru projekta JP Mladi

V četrtek in petek, 13. in 14. oktobra 2022, smo v okviru projekta JP Mladi organizirali StartUp delavnice »Štartaj življenje«  – Svet podjetništva od ideje do realizacije. Pod mentorstvom Urše Žorž Požrl, priznane podjetnice, svetovalke, mentorice (bodočim) podjetnikom in Simone Rejec Merkač, je 30 navdušenih dijakov in dijakinj spoznalo, kako razviti zanimivo in inovativno podjetniško idejo. Vse čestitke vsem, pripravili in predstavili so izredni poslovne ideje:

  • fontana mošta,
  • ekokava v biorazgradljivih vrečkah,
  • multifunkcijska pisalna miza,
  • aplikacija za izbor dnevnega »outfita«
  • sestavljivi bidon za pijačo (za lažje čiščenje in prilagoditev volumna),
  • lističi za zaznavanje drog v pijači.

Komisija (v sestavi g. Jureta Kneza, MPIK Koroška, ge. Andreje Tarkuš, SPOT Svetovanje Koroška, ge. Maje Kričej, GZS Koroška gospodarska zbornica) je vse ideje zelo pohvalila in jih tudi ocenila. Iskrena hvala za odlično strokovno sodelovanje.

Nagrada za najboljšo poslovno idejo: Not tonight – lističi za zaznavanje drog v pijači

Nagrada za najboljši pitch: Aqualink – sestavljivi bidon za pijačo

Nagrada za najboljšo družbeno koristno idejo: Ecoffee – ekokava v biorazgradljivih vrečkah

Vsem dijakom še enkrat čestitamo in se veselimo še novembrskega obiska koroških podjetij.

S. R. M.

(Visited 79 times, 1 visits today)