Na Danskem, v mestu Billund, kjer je doma LEGO, in mu pravijo tudi glavno mesto otrok, se je od 13. do 17. septembra  2022 odvijala generalna skupščina za otroke oz. The Children’s General Assembly. Tam smo se zbrali otroci iz celega sveta stari od 10 – 17 let. Projekt je bil namenjen seznanitvi otrok o globalnih problemih ter soočanje z njimi. Pred našim srečanjem smo se od aprila do junija udeleževali sestankov preko spleta, kjer smo si izbrali specifičen problem, o katerem smo skozi te delavnice tudi razpravljali in iskali rešitve. Bili smo v skupinah po 10 udeležencev. Naša skupina se je osredotočila na probleme globalnega segrevanja. Ko smo prišli v Billund, smo skupaj ustvarili manifesto, ki je bil posnet ter posredovan voditeljem sveta. Cel program projekta je bil zelo dobro izveden, aktivnosti so bile pestre ter poučne. Obiskali smo mestno hišo, se pogovarjali z županjo, imeli smo razne delavnice glede izbranih problemov v skupinah, naše ideje smo uprizorili tudi v 3D obliki. V katalogu so združene vse naše ideje.

Projekt mi je bil v vseh vidikih zelo všeč, očarala me je ravna pokrajina Danske, prav tako  sem imel možnost spoznati različne kulture ter običaje udeležencev iz celega sveta. Otroci iz vseh kontinentov smo bili enotno najbolj navdušeni nad obiskom Legolanda.

https://capitalofchildren.com/assembly

https://www.capitalofchildren.com

Timotej Žvikart

(Visited 63 times, 1 visits today)