Nace Hranjec se je po vrsti izjemnih dosežkov na različnih tekmovanjih iz različnih predmetov uvrstil tudi na seznam tekmovalcev na Mednarodni matematični olimpijadi! 💪

Vsako leto na Fakulteti za matematiko v Ljubljani potekajo priprave na matematično tekmovanje. Poleg desetih srečanj, na katerih udeleženci obravnavajo izbrane matematične teme, morajo pripraviti in uspešno oddajati tudi domače naloge. Po končanih pripravah potekajo trije izbirni testi, na podlagi katerih se potem izberejo udeleženci. Poseben pogoj je tudi dosežek na državnem tekmovanju. Po pregledu ocen, dosežkov in domačih nalog se šest najboljših kandidatov uvrsti na seznam tekmovalcev, ki bodo na olimpijadi predstavljali Slovenijo. Pred odhodom na ta dogodek, letos bo organiziran v Veliki Britaniji, Naceta čakajo še priprave na različnih lokacijah, ki jih bodo slovenski tekmovalci opravljali skupaj s Švicarji.

Čestitke tudi Nacetovi profesorici in mentorici Simoni Vreš. 👏🏻

Nace, veliko novega znanja in izkušenj ter uspešno pripravo in tekmovanje ti želimo tudi naprej! 🍀

(Visited 44 times, 1 visits today)