Spoštovani starši,

danes smo s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje prejeli okrožnico, ki naslavlja medijsko odmevno spletno grožnjo strelskega napada, ki naj bi bil izveden na eni od slovenskih osnovnih šol. 

Čeprav grožnja ni usmerjena v srednje šole, bomo v teh dneh bolj pozorni na dogajanje na naši šoli. V skladu z navodili ministrstva se bomo trudili, da zagotovimo varnost in ustrezno komunikacijo z našimi dijaki.

Stopili smo v kontakt s Policijsko postajo Ravne na Koroškem, kjer bodo v prihodnjih dneh zagotovili poostreno preventivno kontrolo v šolskih okoliših. Svetujejo, da v tej situaciji, čeprav nam vzbuja neprijetne občutke, ostanemo mirni in ne ustvarjamo preplaha.

Staršem svetujemo, da prisluhnejo morebitnim stiskam in strahovom svojih otrok in jih naslovijo z mirnim tonom, saj smo odrasli tisti, ki predstavljamo zaščito in varnost.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

Prijazen pozdrav,

Dragomir Benko, ravnatelj OE/direktor

(Visited 61 times, 1 visits today)