»Matura je dan, ko se spomnimo

na vse trenutke, ki smo jih doživeli,

na prijatelje, ki smo jih spoznali,

in na učitelje, ki so nas usmerjali.

Moj čas prihaja, matura je pred vrati,

V glavi različni občutki se mešajo.

Strah, upanje, pričakovanje, veselje,

Vse to so občutki, ki me zdaj spremljajo.

Torej, drage dijakinje, dragi dijaki,

Ne bodite prestrašeni, matura bo mala malica.

Pokazali boste, kaj znate, in uspeh bo vaš,

Z njim pa tudi veselje, ki ob zmagi prihaja.«

(Žiga Merc, 4. š, Vresje 2023)

Zala Lesjak, 3. a

Letos šolanje zaključuje že druga generacija srednjega strokovnega izobraževanja smeri farmacevtski tehnik. Včeraj, v sredo, 5. julija 2023, so bili znani rezultati spomladanskega roka poklicne mature 2023.

Poklicno maturo je v spomladanskem roku opravljalo vseh štirinajst farmacevtk, trinajst je bilo uspešnih. Posebej ponosni smo na zlato maturantko, Dašo Vrhovnik, in našo prvo diamantno maturantko poklicne mature, Lariso Perše, ki je osvojila vseh 23 točk.

Za odličen uspeh in vse dosežke med samim šolanjem vam vsem iskreno čestitamo!

Kot je zapisal g. ravnatelj, Dragomir Benko, v uvodniku Vresja, Glasila maturantov Gimnazije Ravne na Koroškem, vam vsi, ki smo zadnja štiri leta živeli z vami, na nadaljnjih poteh življenja želimo, da vas nihče ne ustavi. Na veliki cesti življenja so klanci, ravnine, sestopi, pa vstopi, izstopi, a kot pravi pesnik Janez Menart v svojih verzih: »Sreča je, da je pred mano pot, in to, da vem, da je slast v tem, da grem.«

Tajnica poklicne mature

Simona Rejec Merkač, prof.

Luka Gostenčnik, 1. b
Urška Paska, 2. b
(Visited 240 times, 1 visits today)