V okviru projekta Erasmus+ MASTER v tem tednu z veseljem gostimo 25 dijakov in 10 učiteljev iz Estonije, Portugalske, Italije, Romunije in Bolgarije. Pripravili smo jim pester program na temo solidarnosti. Predstavili jim bomo nekaj šolskih, lokalnih in nacionalnih pobud, akcij, programov v povezavi s solidarnostjo in dobrodelnostjo. Dijaki gostitelji zanje lepo skrbijo, saj bivajo pri družinah. Da pa se bodo pri nas še bolje počutili, so nam na pomoč priskočili tudi donatorji Hygal d. o. o., Cablex-M d. o. o., Relax turizem, Vzajemna zavarovalnica, Zavarovalnica Triglav, Občina Mežica in Občina Muta ter drugi, za kar se jim res najlepše zahvaljujemo.

V ponedeljek smo prebijali led in se spoznavali, včeraj smo pobližje spoznali Ravne (Medgeneracijski center Ravne, Koroški pokrajinski muzej in Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika idr.). Prijazno so nas sprejeli tudi na Občini Ravne na Koroškem, kjer nas je pozdravil tudi g. župan, dr. Tomaž Rožen. Danes pa smo se odpravili na ekskurzijo v Ljubljano, si ogledali nekaj znamenitosti glavnega mesta, se oglasili na Slovenski filantropiji in v hiši EU. Gosti so bili navdušeni nad našo prestolnico. Jutri se bomo udeležili delavnic Društva Ključ o pasteh trgovine z ljudmi. V petek pa bomo zaokrožili vso dogajanje, zbrali vtise in podoživeli lepe trenutke skupaj, saj se naši gostje konec tedna že vračajo domov. Upam, da bodo odšli domov polni lepih vtisov, novih prijateljstev in zanimivih izkušenj.

Simona R. Merkač, koordinatorka projekta E+ MASTER

(Visited 77 times, 1 visits today)