V sodelovanju z Ljudsko univerzo Ravne na Koroškem smo v okviru Tedna vseživljenjskega učenja 2022 na naši šoli gostili 4 goste iz Španije (Andaluzije). Pilar, Jesús, Juan in Antonio so nam povedali veliko zanimivosti o Špancih in njihovi kulturi, za poslastico pa so nam pripravili pravo špansko tortiljo.

Tudi mi smo zanje dobro poskrbeli, za pokušino smo jim spekli orehovo potico, Tina Kalajžič jim je na harmoniko zaigrala Golico, naučili smo jih nekaj slovenskih besed, predstavili smo jim tipične slovenske jedi, glavne turistične znamenitosti Slovenije ter posebnosti slovenske kulture.

V veliko veselje nam je bilo gostiti tako prijetne ljudi in upamo, da bomo lahko kmalu takšen dogodek ponovili.

Petra Podstenšek, šolska koordinatorka projekta TVU 2022

(Visited 59 times, 1 visits today)