Pet dijakov in dijakinj 2. letnika (Ela, Jakob, Manca, Timotej in Nika) s spremljevalkama (prof. Podstenšek in prof. Tkalec) se danes v okviru projekta Erasmus+ MASTER odpravlja na izmenjavo v Sfantu Gheorghe v Romunijo.

Udeležbo na izmenjavi so si »prislužili«, ko so zmagali na šolskem izboru intervjujev o človekovih pravicah. Nekateri izmed njih so za odgovore prosili celo nekaj znanih osebnosti, med njimi tudi g. predsednika Boruta Pahorja. Poglejte, kako prijazno je odgovoril.

Izbrana videoposnetka si lahko ogledati na teh povezavah:

Human Rights; Timotej Žvikart, Jakob Cvar in Manca Mlinarič, 2. C: https://youtu.be/hwiAKRcvNNM

Equality; Nika Pandev, Gaja Korošec, Polona Horvat in Alja Mihalj; 2. Š: https://youtu.be/-1rVuMJGwJY

Skupaj z romunskimi gostitelji in dijaki iz Italije, Portugalske, Estonije in Bolgarije se bodo podrobneje ukvarjali z enakostjo in enakopravnostjo.

Želimo vam srečno pot ter prijetno, aktivno in nepozabno druženje v Romuniji.

Simona R. Merkač, vodja projekta E+ MASTER

Logotip E+ MASTER (Multisystem Approach for Students to save the European Rights and fundamental values)

Odgovor g. predsednika.

(Visited 108 times, 1 visits today)