Podjetje A. L. P. Peca d.o.o. v sodelovanju s Predstavništvom Evropske komisije v Sloveniji organizira participativni spletni dogodek “(Brez)UPI mladih na Koroškem – kako ustvariti privlačne pogoje za delo in življenje mladih na Koroškem?”, ki je del izmenjave mnenj državljanov v sklopu konference o prihodnosti Evrope.

Na dogodku, ki se bo odvil 27. januarja 2022 ob 17. uri prek Zooma, bodo povezali mlade in predstavnike določenih ključnih področij, da skupaj identificirajo aktualne izzive mladih, predebatirajo različne vidike in predlagajo možne rešitve.

Med govorniki bodo:
–    Jerneja Jug Jerše, vodja Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji;
–    Marijana Cigala, županja Občine Dravograd, predsednica Sveta Koroške regije;
–    Tomaž Rožen, župan Občine Ravne na Koroškem;
–    Karmen Sonjak, direktorica RRA Koroška;
–    Katja Pokeržnik, direktorica Koroške gospodarske zbornice;
–    Jasmina Uršič, vodja koroških Uradov za delo;
–    Anja Mager, predsednica Zveze slovenske podeželske mladine;
–    Jure Lesjak, analitik in vodja odnosov z javnostmi pri Korocivu;
–    Katja Vravnik, direktorica Gledališča DELA;
–    Urška Čerče, podpredsednica Društva raum AU.

K aktivnemu sodelovanju prek Zooma vabijo tako mlade kot vse zainteresirane državljane, ki bi želeli deliti svoje predloge za boljšo prihodnost na Koroškem, v Sloveniji, Evropi. Vsa mnenja bodo zabeležena in prenesena evropskim institucijam.

Dogodek bo možno v živo spremljati prek spleta, za sodelovanje na dogodku pa so obvezne prijave prek spletnega obrazca (https://forms.gle/vRbGQqkv76Z6JQ596) ali na info@alppeca.si.

Dodatne informacije najdete v vabilu.

(Visited 70 times, 1 visits today)