Mladi fotografi Lana Stajnko Knez, Timotej Žvikart, Urška Paska in Zala Lesjak, člani Fotokrožka Gimnazije Ravne na Koroškem pod mentorstvom Sonje Buhvald, so avtorji fotografij, ki so skupaj še z dvanajstimi fotografi iz Slovenije dosegli izjemen uspeh – BRONASTO MEDALJO. Tekmovali so v kategoriji do 16 let na FIAP svetovnem mladinskem bienalu, ki je bil tokrat v Belgiji. Na bienalu je v obeh kategorijah (do 16 let in do 21 let) sodelovalo preko 500 mladih avtorjev iz 18 držav.

Fotografska zveza Slovenije bo nagrajene selekcije v naslednjem letu predstavila v različnih galerijah tudi širši slovenski fotografski javnosti. Za začetek bosta razstavljeni pod organizacijo Digitalnega Foto Kluba v galeriji Fbunker v Velenju, datumi bodo znani naknadno.

Vsem mladim avtorjem iskreno čestitamo in jim želimo še veliko ustvarjalnega navdiha!

Več o uspehu

Avtorica fotografije: Lana Stajnko Knez
Avtor fotografije: Timotej Žvikart
Avtorica fotografije: Urška Paska
Avtorica fotografije: Zala Lesjak
Avtorica fotografije: Zala Lesjak
(Visited 80 times, 1 visits today)