Najprej učitelji na izobraževanje, marca dijaki na izmenjavo. Profesorici Petra Popič in Simona Rejec Merkač sta se udeležili izobraževanja učiteljev v okviru projekt Erasmus+ MASTER v Neaplju. Italijanski kolegi in koordinatorji projekta so svojim partnerjem (iz Estonije, Portugalske, Bolgarije, Romunije in Slovenije) predstavili šolo in delo na njej v okviru rednega pouka in projektnih aktivnosti. Naši profesorici pa sta predstavili, kako krepimo solidarnost na šoli, kako smo uspešni v eTwinning projektih ter svetovali, kako izpopolniti platformo projekta. Sodelovali sta tudi pri načrtovanju izmenjav za dijake. Nekaj malega časa je ostalo tudi za ogled mesta in seveda za okušanje pice, saj naj bi izvirala ravno iz Neaplja. Dijaki in učitelji so nas izredno lepo sprejeli. Najbolj pa se veselijo, da bodo tudi oni lahko v živo spoznali naše šole in dijake. Prve izmenjave naj bi se dijaki udeležili že v začetku marca, in sicer bodo odpotovali v Romunijo. Pridružili pa se jim bodo še vrstniki iz Bolgarije, Estonije, Portugalske in Italije.

(Visited 4 times, 1 visits today)