DAN : Sreda, 2. 12. 2020

Spoštovani dijaki in profesorji!

Verjetno smo že vsi skupaj in vsak zase utrujeni od načina dela, ki ga narekuje zdravstveno stanje v državi. Učni ZOOM nam že malo jemlje voljo in pogum! Na Gimnaziji Ravne na Koroškem, ki je nosilka intelektualnega razvoja v krajini, smo se odločili »za drugače!« Šolski izobraževalni dan bomo  prestavili v naravo. Predlagamo vsaj uro, dve ali več gibanja na prostem, uro aerobnega dela, ki je v današnjem svetu tako hitro pozabljeno, dokler nas žal telo samo ne opomni: NAREDI NEKAJ ZASE!!!

NAŠA NALOGA (dijaki in profesorji):

Zamižimo in si v bližini svojega kraja izberimo zanimivo točko, ki jo bomo na »dan zoom off» obiskali  in tam ustvarimo nekaj lepih »fotk«, morda se nam utrnejo lepe misli, ideje …, ki jih zapišemo Ne pozabimo, da so najlepša jutra v gorah in v hribih in zatoni sonca. Morda tu najdemo fantazijo. Nato najlepši posnetek ali misli morebiti uporabimo kot »razglednico, ki jo z lepimi mislimi pošljemo svojemu  prijatelju v tujo državo  oziroma v Slovenijo, v domove starostnikov, v bolnišnice …«

Razredniki, prosim, da pripravite dijake na BUUM, izklopili smo ZOOM dan – dijak(inja) si poleg sprehoda izbere eno dejavnost:

1.      letnik: Sprehod v naravo; misli, ki se utrnejo, zapišejo v SLO, ANG, izdelajo npr. voščilnico, zapojejo pesem in se posnamejo, imitirajo npr. Miklavža ali parkelne – posnetek, povabijo devetošolce na našo gimnazijo, izberejo najlepšo, najbolj povedno fotografijo …

2.      letnik: Sprehod v naravo; misli, ki se utrnejo, zapišejo v SLO, ANG, NEM, ŠPA izdelajo npr. voščilnico, zapojejo pesem in se posnamejo, imitacije npr. Miklavža, Božička in posnetek, izberejo najlepšo, najbolj povedno fotografijo …

3.      letnik: Sprehod v naravo; misli, ki se utrnejo, zapišejo v SLO, ANG, NEM, ŠPA, RUŠ izdelajo npr. voščilnico, zapojejo pesem in se posnamejo, imitacije npr. Miklavža, Božička in posnetek, izberejo najlepšo, najbolj povedno fotografijo …

4.      letnik + maturitetni tečaj: Sprehod v naravi. Preko povezave (poslali jo bomo jutri preko kanala eAsistenta) si boste ogledali film »Živalska farma«  ki je obvezno branje na maturi iz angleščine in bo tudi z angleškimi podnapisi. Navodila za delo s filmom bodo maturantom pripravile anglistke, ki v razredih učijo.

Sporočilo (velja za dijake in dijakinje prvih treh letnikov) naj bo napisano v najmanj treh stavkih (bodisi SLO, ANG, NEM, ŠPA, RUŠ). Namesto zapisa lahko misel tudi preberete in se posnamete. Naslednji dan posnetek in sporočilo, kot dokaz sodelovanja pri pouku, pošljite po e-pošti svojemu razredniku (v eA kanal). Razrednik bo nekaj najlepših, najzanimivejših izdelkov poslal naši profesorici informatike Sonji Buhvald. Iz lepih misli, želj, posnetkov bomo sestavili video, ki ga bomo poslali na različne kraje in ustanove: po šolah v Sloveniji in v Evropi, v domove starostnikov, bolnišnice …

Ko pa  se vrnemo v šolske klopi …, bomo pripravili razstavo. Bo zanimivo, a ne!

Koordinator projekta: Stane Lodrant

(Visited 209 times, 1 visits today)