V petek, 9. 10. 2020, smo uspešno zaključili še zadnjo predvideno aktivnost Tednov vseživljenjskega učenja (TVU 2020) Učimo se mednarodno sodelovati, torej smo. Dijake 1. letnika smo želeli seznaniti z mednarodno dejavnostjo Gimnazije Ravne na Koroškem in jih mogoče navdušiti za podobne mobilnosti, ki jim jih šola ponuja. Tako so dijaki  1. C pobližje spoznali kulturno, jezikovno in kreativno mreženje in povezovanje mladih dveh obmejnih regij (slovenske in avstrijske strani Koroške) s strokovnjaki iz filmske in avdio industrije, in sicer s pomočjo filmske umetnosti. Ogledali so si film »Still ruht der See – Počiva jezero v tihoti«, ki je nastal v koprodukciji z dijaki Trgovske akademije iz Velikovca v enem od naših zadnjih mednarodnih projektov Erasmus + »Freund – Prijatelj II« in se pogovorili o nastajanju filma.

Pripenjamo napovednik filma, da ne gre v pozabo ali pa mogoče še koga navduši:

Hkrati pa se pohvalimo, da je ta projekt nominiran med 5 najboljšimi projekti Erasmus+ v Avstriji. Držimo pesti, da decembra osvojimo priznanje.

S. R. M.

#tvu25let #tvu2020 #ljudskauniverzaravne

(Visited 61 times, 1 visits today)