Nekoč je nekje pisalo: »Podjeten je vsakdo, ki se pri svojem delu uspešno loteva različnih izzivov in nalog in pri tem uporablja različna znanja in spretnosti, ki mu pri premagovanju izzivov in nalog pomagajo.« Z gotovostjo lahko rečemo, da sta podjetna tudi naša današnja gosta, naša bivša dijaka, Jure Kolar in Tilen Banko, ki sta sodelovala na okrogli mizi dijakov 3. letnika smeri farmacevtskega tehnika v okviru aktivnosti Tednov vseživljenjskega učenja 2020 Učimo se podjetnosti, torej smo. Dijake sta seznanila s pojmom podjetnostne kompetence in z njenim pomenom v sodobni družbi. Predstavila sta svoje začetke podjetnostnega delovanja, ki se je pričelo s sodelovanjem v projektu Moje podjetje prav na Gimnaziji Ravne, kot mlada podjetnika pa svojo pot uspešno nadaljujeta naprej, ker sta si tekom izobraževanja pridobila nekaj ključnih podjetnostnih kompetenc.

 Hvala fantoma za deljenje dragocenih izkušenj.

 S. R. M.

#tvu25let #tvu2020 #ljudskauniverzaravne

(Visited 84 times, 1 visits today)