V sredo, 19. 6. 2019, je bilo pred Gimnazijo Ravne na Koroškem zopet pestro. Na likovni delavnici, ki se je je udeležilo blizu sto dijakov prvih letnikov, je bilo tokrat polno rok – tistih pridnih, s katerimi smo ustvarjali in tistih, ki smo jih ustvarili. Nastalo je okoli 80 mavčnih odlitkov, nekaj slik in navihanih odtisov rok tam, kjer sicer niso bili predvideni, a brez skrbi, tako hitro kot so nastali, bodo z dežjem tudi izginili.

Ljudje se izražamo na različne načine. Med te, ki so najstarejši, spada tudi gestikulacija rok in ustvarjanje z njimi, v čemer je prisotne veliko sporočilne simbolike. Roke stisnjene v pest, »figo«, roke, ki objemajo, roke z dvignjenim palcem (kadar smo jezni s sredincem :O), roke, ki božajo, roke, ki dajejo, mahajo, žugajo itn.

Mi vam želimo z instalacijo, ki bo umeščena v Grajski park v naslednjih dneh, sporočiti: bodimo pozitivni, odprti in pripravljeni na nove izzive, pogumni, močni, vedoželjni, ustvarjalni,…

Naše poti so usmerjene navzgor, proti zastavljenim ciljem, proti vrhu.

A zdaj gremo po nov zalet in energijo, zato: »Čav šola, učenje, testi in izpiti, vam mahamo v pozdrav – adijo!

In… živijo poletje! 👋🏼👋🏼👋🏼

Hvala Občini Ravne za sodelovanje in finančno podporo!

Alijana Tertinek, prof. lik. umetnosti

no images were found

(Visited 48 times, 1 visits today)