Z velikim veseljem smo na Gimnaziji Ravne na Koroškem gostili šampionko svetovnega formata, dobitnico olimpijske medalje, serijsko zmagovalko tekem svetovnega pokala in seveda najboljšo smučarsko tekačico v slovenski športni zgodovini. Dijaki prvega in drugega letnika športnih oddelkov so bili deležni izrednega predavanja o volji, vztrajnosti, pogumu in trdem delu. V drugem delu  je Petra z dijaki izvedla nekaj praktičnih demonstracij elementarnih iger, kjer so dijaki skozi igro spoznavali različne komponente, ki privedejo h končnemu uspehu. Poleg motoričnih sposobnosti so to še zmožnost sodelovanja, sposobnost taktičnega razmišljanja in podobno.

Dve uri druženja sta kar prehitro minili in verjamemo, da so dijaki iz njega odnesli pomembne izkušnje. Izkušnje so bile podane s strani osebe, ki je več kot kompetentna, da jih posreduje naprej, predvsem mladim športnikom, kdo ve, morda celo njenim naslednikom.
Hvala skupini SIJ, ki je v okviru projekta “Jeklena volja” to srečanje tudi omogočila.

(Visited 47 times, 1 visits today)