Akcija v okviru projekta E+ MASTER

Dijaki 1. letnika so se v okviru projekta Erasmus+ MASTER (Multisystem Approach for Students to save The European Rights and the fundamental values – Večsistemski pristop k reševanju evropskih pravic in temeljnih vrednot) ukvarjali s solidarnostjo do živali. Prepričani smo, da so pogovori, diskusije, poezija, časopisni prispevki, plakati ter apeli in slogani o pomoči ljudem in živalim, pripomogli k osveščanju posameznikov o empatiji in solidarnosti. Da pa ne bi ostalo le pri besedi, smo teorijo prenesli tudi v prakso. Pripravili smo manjšo zbiralno akcijo hrane za živali, ki jo je slovesno zaključila predsednica društva proti mučenju živali (DPMŽ) Koroške, Suzana Vodnjov. Zahvaljujemo se ji za pripravljenost, da je našim dijakom predstavila delo društva in pomen pomoči potrebnim. Ponosni in veseli smo, da smo tudi mi lahko nekaj prispevali za zapuščene mačke Koroške. Verjamemo, da bi bila tudi naša pokojna profesorica Dragica Dervodel ponosna na nas.

Objavljamo nekaj prispevkov naših dijakov – Animal solidarity, Solidarity toward animals 1, Solidarity toward animals 2 ter nekaj fotografij, ki so nastale.

Simona Rejec Merkač, vodja projekta E+ MASTER

Zbiranje hrane za zapuščene mačke Koroške
Predaja zbrane hrane predsednici društva proti mučenju živali (DPMŽ Koroška).
Lia Stepišnik

(Visited 33 times, 1 visits today)