V maju nadaljujemo s projektom BEL (Pripravljeni na odraslo življenje), in sicer z mobilnostjo na Finskem, vendar na žalost samo na daljavo. Online-mobilnost bomo izvedli v treh delih (7., 10. in 19. maja) s partnerji iz Barija, Averse, Nidzice in Hanka. Tema naše zadnje mobilnosti je stres in obvladovanje le-tega. Dijaki se bodo seznanili z različnimi dejavnostmi, s katerimi ga lahko obvladujejo, med drugim tudi z meditacijo, kot eno od možnosti sproščanja in obvladovanja stresa.

Do sedaj smo se udeležili štirih izmenjav v letih 2018-2021, ki so potekale na Ravnah na Koroškem, v Aversi, Bariju in Nidzici. Dijaki so se pripravljali na odraslo življenje s temami kot so pasti interneta in medsebojna komunikacija brez mobilnih telefonov, zdrava prehrana, kreativnost, strpnost in različnost.

Bernarda Vrečko, vodja projekta

(Visited 75 times, 1 visits today)