Za dvema »eksotičnima« jezikoma, španščino in ruščino, so se v sredo, 23. septembra 2020, nekateri naši dijaki prelevili v Škote in Angleže in ostalim dijakom v škotski in britanski angleščini po šolskem radiu predstavili nekaj zanimivosti o »English and English culture«. Med drugim tudi to, po čem so znani Angleži:

–          England is known for many things. Like the industrial revolution, which was started by the creation of the steam engine. England also sparked the minds of all the great English scientists like Isaac Newton and Charles Darwin, engineers such as Robert Stephenson, James Watt and Isambard K. Brunel, mathematicians like Thomas Hobbs and Charles Hutton, literature which presents one of England’s greatest writers: William Shakespeare and Sir Arthur Conan Doyle, the author of Sherlock Holmes. England is also known for its hospitality.

Bi znal/a odgovoriti na vprašanje: What are some of the English dialects and accents?

Če si odgovoril/a vsaj približno podobno kot: there’s British English, Scottish, Welsh, American English, Australian, Jamaican and so forth, si si že skoraj prislužil/a nagrado. J

Če pa si rešil/a kviz o angleščini na tej povezavi: https://www.1ka.si/a/298560 in si naš dijak ali dijakinja, potem si mogoče ravno ti srečen nagrajenec ali srečna nagrajenka. Rezultate kviza objavimo v ponedeljek.

S. R. M.

#tvu25let #tvu2020 #ljudskauniverzaravne  

(Visited 55 times, 1 visits today)