Krvodajalci so pomemben del zdravstvenega sistema, saj bolnikom omogočajo dostop do krvi, ki jo potrebujejo za ustrezno zdravljenje. Z darovano krvjo lahko pomagamo človeku pri premagovanju težke bolezni, pri okrevanju po operaciji ali nesreči, ali pa celo ženskam v času nosečnosti in rojevanju.

S številom krvodajalcev se Slovenija uvršča v evropsko povprečje, ponosni pa smo lahko tudi na to, da smo kot država samozadostni na področju oskrbe s krvjo, kar pomeni, da v celoti pokrivamo potrebe naših državljanov na področju dostopa do krvi. Naša gimnazija pa je lahko ponosna saj število naših dijakov in dijakinj vsako leto prostovoljno daruje kri.

V torek 28. 1. 2020 so se naši dijaki 4. letnikov tako udeležili krvodajalske akcije, ki jo omogočamo na šoli vsako leto. Letos se je za to humano dejanje odločilo kar 35 maturantov. Nekaterim je kasneje bolezen preprečila , da bi kri dejansko darovali. Kljub temu pa je skupaj s profesorico kri darovalo kar 23 dijakov, na kar smo prav ponosni.

Vita Šmon

(Visited 51 times, 1 visits today)