V soboto so se naši gostje iz Averse, Barija, Hanka in Nidžice poslovili od Raven na Koroškem, kjer so od 12. do 16. 11. 2018 skupaj z Gimnazijo Ravne sodelovali pri skupnem projektu Erasmus+ Bereit für ErwachsenenLeben – Pripravljeni za odraslo življenje. Tema prve izmenjave je bila zasvojenost z internetom in kako odvrniti mlade od prekomerne rabe le-tega. V ta namen smo jim pripravili različne delavnice in dejavnosti, kot so ekskurzije, šport, družabne igre, ogled filma ter veliko neformalnega druženja.

Veliko delo so opravili dijaki gostitelji in njihove družine, ki so prijazno in velikodušno sprejele gostujoče dijake. Prav na tej osebni ravni so se stkale vezi, ki se bodo ohranile morda za celo življenje.

Naslednja izmenjava se bo zgodila spomladi v italijanski Aversi, kjer se bomo ukvarjali s tematiko kulturne raznolikosti in strpnosti. Izmenjave se bodo udeležili štirje dijaki in dve spremljevalki.

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)