Dunaj je glavno, največje avstrijsko mesto, ki ga že v začetku decembra krasijo božične lučke. Mesto se že takrat napolni z različnimi božičnimi stojnicami in pravim božičnim vzdušjem.

1. decembra smo se dijaki naše gimnazije odpravili na »paberkovanje« v predbožični Dunaj. Najprej smo si ogledali enega najstarejših živalskih vrtov na svetu v Schönbrunnu, ki velja tudi za najlepšega v Evropi.

Nato smo se odpravili proti centru, kjer smo si ogledali  mestno jedro in se sprehodili po elegantno okrašenih ulicah, polnih veličastnih palač; videli smo legendarni Graben in Koroško ulico, opero, cesarski Hofburg in Štefanovo katedralo.

Ko je sonce že skoraj zašlo, smo se sprehodili po Koroški ulici in okušali božične sladice. Pogled na Rathausplatz, kjer smo obiskali največji sejem,  je bil magičen. Okus cimeta v božičnem čaju pa je pričaral nostalgičen spomin na naše otroštvo.

Skratka, dan je bil poln čarobnih doživetij, ki si jih lahko ogledate na fotografijah.