Kdo so hipsterji? To je bilo vprašanje, o katerem je tekla beseda v petkovi popoldanski oddaji Dobra ura z Akijem na TV SLO 1.

 

Glavna gosta sta bila Igor Vidmar, katerega mnogi poznajo kot organizatorja rock’n’roll koncertov, in Aljoša Bagola, kreativni direktor oglaševalne agencije. V oddaji so sodelovali tudi štirje dijaki naše gimnazije: Toni, Luka, Anemarija in Klara. Govorili so o subkulturah v današnji družbi in posebno pozornost posvetili hipsterjem. Ta pojem večinoma povezujemo z mladimi, ki polagajo veliko pozornosti na svoj izgled, pogosto so oblečeni v vintage oblačila, nosijo jopice z gumbi, malokdo pa ve kaj več. Zanje je namreč predvsem značilno, da zavračajo vse, kar je popularno, npr. glasbo, in se pogosto pri govorjenju poslužujejo ciničnega humorja ter izstopajo. Malo za šalo, malo zares, so si dijaki in voditelj Aki Hasegawa v zadnji minuti nadeli sončna očala in se poslovili kot »pravi hipsterji«.

                                                                                                    Klara Pavleković, 3d

 dobra ura

dobra ura 2

 

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)